• Zeszyt lekturowy Wisława Szymborska - wiersze

20.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

Zeszyt lekturowy do pracy w poezją Wisławy Szymborskiej, której poświęcono rok 2023.

Co zawiera zeszyt (pdf do samodzielnego wydrukowania)? Linki do zbioru najbardziej znanych wierszy, które najczęściej pojawiają się w podręcznikach, dwie ściągawki (jak interpretować poezję krok po kroku oraz środki stylistyczne),  tematy kilku lekcji, temat wypracowania, karta kontekstów, karta argumentu, Szymborska na ustnej (pytania niejawne – propozycja).

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie – świetnie sprawdzi się w edukacji domowej, na korepetycjach.  Ale też nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy.

Tematy to:

1. Czy Noblistka była nobliwa? (kontekst biograficzny, kody qr, lepieje i kolaże, twórcze zadanie).

2. Charakterystyczne cechy poezji Szymborskiej (cytaty z Szymborskiej, pojęcia: ironia, paradoks, aforyzm, praca z tekstem krytycznoliterackim).

3. Przyjrzyjmy się z Szymborską człowiekowi… (analiza i interpretacja wiersza „Sto pociech”, „W rzece Heraklita”, kod qr, praca z tekstem literackim oraz krytycznoliterackim).

4. A gdyby tak stąd uciec? O "Utopii" Wisławy Szymborskiej (analiza i interpretacja wiersza „Utopia”, kontekst literacki – utopie w literaturze, kontekst malarski, praca z wierszem – obszerne cytaty).

5. Wypracowanie typu maturalnego (karta argumentu, karta kontekstów).

Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - jest zatem praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), praca z tekstem krytycznoliterackim, zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr).

Zeszyt NIE zawiera odpowiedzi.

Materiał PDF do samodzielnego wydruku.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie