• Zeszyt lekturowy Albert Camus "Dżuma"

20.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

Zeszyt lekturowy do „Dżumy” Alberta Camus.

Co zawiera zeszyt (pdf do samodzielnego wydrukowania)? 🤓 

Stronę tytułową, prosty test znajomości lektury, kilka tematów lekcji do opracowania, temat wypracowania oraz podpowiedzi dotyczące pytań jawnych na maturę ustną.

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie, ale też nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy.

📜Tematy dla „Dżumy” to:

1.  1.    Co, gdzie, kiedy i jak? Informacje wstępne o „Dżumie” (zagadnienia: świat przedstawiony, Oran przed i po wybuchu epidemii)

2.   2.   "W ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę" - udowodnijmy to! (bohaterowie wobec dżumy, przygotowanie do pisania tekstu argumentacyjnego)

3.  3.   Albert Camus, czyli "„ogromny wkład w literaturę, ukazującą znaczenie ludzkiego sumienia” (biografia, egzystencjalizm, nihilizm, absurdyzm; praca z tekstem krytycznoliterackim; egzystencjalizm w „Dżumie” – praca z cytatami)

4.   4.  "Dżuma" jako powieść parabola (motto, parabola, praca z cytatami).

📜Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - jest zatem praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), praca z tekstem krytycznoliterackim, zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr).

Zeszyt NIE zawiera odpowiedzi.

Materiał PDF do samodzielnego wydruku.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie