• Zeszyt lekturowy "Satyry" Ignacy Krasicki

20.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

Zeszyt lekturowy do pracy z “Satyrami” Ignacego Krasickiego. 

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie – świetnie sprawdzi się w edukacji domowej, na korepetycjach.  Ale też nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy. Pojedynczy temat jest przewidziany na kilka jednostek lekcyjnych! 

Tematy to: 

1. Ignacy Krasicki i tajemnica sukcesu. (wyszukiwanie informacji, notatki graficzne, kod qr, praca z tekstaminaukowymi, definiowanie) 

2. Za królem czy przeciw niemu. (dotyczy satyry “Do króla”; kod qr, praca z tekstem literackim, argumentowanie, kontekst filmowy). 

3. Przepis na kiepski ożenek. (dotyczy satyry “Żona modna”; kod qr, praca z tekstem literackim, argumentowanie, notatki graficzne, tabela, tworzenie memów, kontekst filmowy) 

4. Pijany podobny do bydlęcia. (dotyczy satyry “Pijaństwo”, kod qr, notatka graficzna, praca z tekstemliterackim, argumentowanie, praca z tekstem popularnonaukowym i naukowym). 

5. Czy świat jest naprawdę zepsuty? (dotyczy satyry “Świat zepsuty”; kody qr, mapa myśli, praca z filmem i tekstem literackim, argumentowanie, tabela, kontekst: Wacław Potocki, Nierządem Polska stoi.) 

Propozycja wypracowania (karta argumentu, karta kontekstów). 

Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - jest zatem praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr), nauka argumentowania, nauka krytycznego myślenia.  

Zeszyt ZAWIERA odpowiedzi (łącznie 47 stron). 

 

Materiał PDF do samodzielnego wydruku.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie