• Zeszyt lekturowy "Mitologia" Jan Parandowski

20.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

  

Zeszyt lekturowy do pracy z “Mitologią” Jana Parandowskiego.

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie – świetnie sprawdzi się w edukacji domowej, na korepetycjach.  Ale też nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy. Pojedynczy temat jest przewidziany na kilka jednostek lekcyjnych! 

Tematy to: 

1. Co Ty, licealisto, wiesz o mitach i mitologii? (wyszukiwanie informacji, notatki graficzne, kontekst geograficzny– praca z mapą).  

2. Jak powstał świat? Mit genezyjski. (kod qr, drzewo genealogiczne, praca z ikonkami, wyszukiwanie informacji, uzupełnianie tabeli i notatki graficznej,współczesny kontekst filmowy). 

3. Prometeusz - dobroczyńca ludzkości. (kod qr, plan wydarzeń, notatka graficzna, kontekst malarski, praca z tekstem naukowym,argumentowanie) 

4. Syzyf, czyli co spotyka plotkarzy. (kod qr, notatka graficzna, praca z tekstem naukowym, argumentowanie). 

5. Miłość silniejsza niż śmierć... Orfeusz i Eurydyka. (kody qr, praca z filmem i tekstem literackim - porównanie, argumentowanie, temat na maturę ustną – przygotowanie) 

6. Herakles - ojciec wszystkich superbohaterów. (kod qr, cv bohatera, definiowanie, argumentowanie) 

Propozycja wypracowania (karta argumentu, karta kontekstów). 

Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - jest zatem praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr), nauka argumentowania, nauka krytycznego myślenia.  

Zeszyt ZAWIERA odpowiedzi (łącznie 45 stron).

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie