• Zeszyt lekturowy "Potop" Henryk Sienkiewicz

20.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

Zeszyt lekturowy do pracy z „Potopem” Henryka SIenkiewicza.

Co zawiera zeszyt (pdf do samodzielnego wydrukowania)?

·         stronę tytułową,

·         prosty test znajomości lektury,

·         kilka tematów lekcji do opracowania,

·         temat wypracowania typu maturalnego

·         sugestie dotyczące pytań jawnych na maturze ustnej.

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie – świetnie sprawdzi się w edukacji domowej, na korepetycjach.  Ale też nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy.

Tematy to:

1. "Potop"Henryka Sienkiewicza - podstawowe informacje o lekturze. (kontekst biograficzny, historyczny, kody qr, wyszukiwanie informacji, czas akcji, miejsce akcji, bohaterowie).

2. Czy "Potop" to XIX-wieczna "Gra o tron"? (kody qr, praca z artykułem, wyszukiwanie informacji, opiniowanie i argumentowanie).

3. Jak okoliczności mogą wpływać na zmianę zachowania i postaw człowieka? - sprawdźmy to!". (charakterystyka Kmicica - mapa myśli, praca z artykułem, tabela, kontekst romantyczny, wątek miłosny – punkty, karta argumentu, konteksty malarskie).

4. Galeria Sienkiewiczowskich postaci. (kontekst malarski, praca z artykułami, wyszukiwanie informacji, argumentowanie).

5. Sposoby i cel ukazywania wydarzeń historycznych w "Potopie”. (praca z artykułem, praca z obszernymi cytatami, argumentowanie, kody qr).

6. Język powieści i typ powieści. (praca z cytatami, tabela, wyszukiwanie informacji, mapa myśli)

7. Wypracowanie typu maturalnego. (karta argumentu, karta kontekstów).

Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - jest zatem praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr), nauka argumentowania.

Zeszyt ZAWIERA odpowiedzi. Łącznie 47 stron.

Materiał PDF do samodzielnego wydruku.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie