• Zeszyt lekturowy "Chmury" Arystofanes

20.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

Zeszyt lekturowy do pracy z “Chmurami” Arystofanesa(+ fragmenty: “Poetyka”, “Obrona Sokratesa” Arystotelesa).Lektura dla rozszerzenia.

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie – świetnie sprawdzi się w edukacji domowej, na korepetycjach.  Ale też nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy. Pojedynczy temat jest przewidziany na kilka jednostek lekcyjnych! 

Tematy to: 

Test znajomości lektury(uzupełnianie planu wydarzeń). 

1. "Chmury" Arystofanesa - informacje wstępne. (gotowe notatki – geneza, ćwiczenie - krótkie formy pisemne [nagłówki], wyszukiwanie informacji) 

2. Sofiści a Sokrates. (praca z artykułem, krytyczne myślenie, argumentacja, interpretacja, kod qr– wyszukiwanie informacji, praca zlekturąi cytatami). 

3. Jak wyjść z długów? Lekcja Strepsjadesa. (uzupełnianie notatkigraficznej, praca z lekturą - argumentowanie, praca z cytatami,  

4. Edukacja młodych ludzi - odwieczny dylemat ludzkości? (praca z cytatami – tabele, argumentowanie; propozycja debaty lub ćwiczenia z rutyną myślenia krytycznego). 

5. Komedia Arystofanesa, czyli co nas bawi.(praca z cytatami, kontekst ikonograficzny, praca z artykułem - czytanie ze zrozumieniem 

Propozycje tematów twórczychdo pisania dłuższych tekstów.  

Karta kontekstów. 

Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - jest zatem praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr), nauka argumentowania, nauka krytycznego myślenia.  

Zeszyt ZAWIERA odpowiedzi (łącznie 39stron).

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie