• Zeszyt lekturowy Sławomir Mrożek "Tango"

20.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

Zeszyt lekturowy do pracy „Tango” Sławomira Mrożka.

Co zawiera zeszyt (pdf do samodzielnego wydrukowania)? Jak zawsze, stronę tytułową, prosty test znajomości lektury, kilka tematów lekcji do opracowania, temat wypracowania, sugestie dotyczące pytań jawnych na maturze ustnej.

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie – świetnie sprawdzi się w edukacji domowej, na korepetycjach.  Ale też nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy.

Tematy to:

1. Zanim zatańczymy z Mrożkiem - informacje wstępne (kod qr, geneza, znaczenie tytułu, sytuacja społeczno-polityczna w Polsce, surrealizm, intertekstualność).

2. Z rodziną najlepiej na zdjęciu... – o relacjach rodzinnych w "Tangu". (kto jest kim – tabelka, praca z lekturą i z tekstem krytycznoliterackim).

3. Artur - romantyk? idealista? konserwatysta? buntownik? (konteksty literacki i kulturowy, mapa myśli, praca z cytatami).

4. Do czego to wszytko prowadzi? Widmo totalitaryzmu. (kontekst kulturowy, praca z tekstem, argumentacja, porównanie „Tanga” z „Weselem”).

5. O teatrze absurdu. (argumentowanie)

6.  Wypracowanie typu maturalnego (karta argumentu, karta kontekstów).

Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - jest zatem praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), praca z tekstem krytycznoliterackim, zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr).

UWAGA! W cenie zeszytu są też odpowiedzi:)

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie