• Zeszyt lekturowy Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata"

20.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

Zeszyt lekturowy do „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa.

Co zawiera zeszyt (pdf do samodzielnego wydrukowania)? Jak zawsze, stronę tytułową, prosty test znajomości lektury, kilka tematów lekcji do opracowania, temat wypracowania..

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie, ale też nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy.

Tematy to:

1. Sowiecka rzeczywistość – czyli kontekst historyczno-biograficzny (pojęcia związane z ZSRS, film w kodzie qr, kontekst biograficzny (tabela fakty z życia Bułhakowa a fakty z życia Mistrza – podobieństwa, wirtualne zwiedzanie – kody qr).

2. Wokół powieści. (budowa powieści, główne wątki, powieść w powieści, powieść szkatułkowa, czas akcji, miejsce akcji, bohaterowie – uzupełnianie notatek)

3. „Wiecznie zła pragnąć, wiecznie dobro czyni…” – problematyka moralna (interpretacja motta, nawiązanie do „Fausta”, świta Wolanda – analiza cytatów, kontekst malarski, występ Wolanda w teatrze Varietes – analiza fragmentów w postaci mapy myśli, praca z kartą argumentów – przygotowanie do pisania wypracowania).

4. Cóż to była za miłość… - losy Mistrza i Małgorzaty (losy pary bohaterów – praca z tabelą, Małgorzata na balu, kontekst malarski).

5. Piłat i Jeszua Ha-Nocri – kontekst biblijny (parafraza, kontekst biblijny, malarski, charakterystyka Piłata i Jeszui – praca z cytatami, praca z tekstem krytycznoliterackim).

Temat 6: Narratorski wielogłos z „Mistrz i Małgorzacie” (praca z tekstem krytycznoliterackim, praca z cytatem).

Temat 7: Wypracowanie typu maturalnego (karta argumentu, karta kontekstów).

Materiały dodatkowe – kody qr z ciekawostkami😊

Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - jest zatem praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), praca z tekstem krytycznoliterackim, zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr).

Zeszyt zawiera odpowiedzi.

Materiał PDF do samodzielnego wydruku.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie