• Zeszyt lekturowy "Ferdydurke" Witold Gombrowicz

Parametr dodatkowy moryn
20.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

Zeszyt lekturowy do pracy z “Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. 

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie – w edukacji domowej, na korepetycjach.  Nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy lub potraktować jako przewodnik metodyczny. 

Tematy: 

1. Gombro, Ty łobuzie!(kontekst biograficzny, kody qr, mapamyśli - narrator, plan wydarzeń, świat przedstawiony, praca z tekstem literackim, pojęciownik).  

2. To Wam się spodoba!!! Dlaczego szkoła jest bez sensu?(praca z tekstem literackimi tekstem naukowym,notatki graficzne). 

3. Dwie lekcje łaciny - analiza porównawcza. (kontekst literacki, praca z tekstami literackimi, tabela - porównanie tekstów). 

4. „Wroga staraj się zdybać w łazience” – zwycięstwo Józia nad nowoczesnością. (praca z tekstami literackimi, podsumowanie – notatka graficzna). 

5. Z kim można się zbratać? Dworek w Bolimowie.(kontekst literacki – motyw dworku, charakterystyki na podstawie cytatów, podsumowanie– notatka graficzna) 

Wypracowanie typu maturalnego(karta argumentu, karta kontekstów). 

Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), praca z tekstem naukowym, zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr).  

Zeszyt ZAWIERA odpowiedzi.

Materiał PDF do samodzielnego wydruku.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie