• Zeszyt lekturowy Liryka romantyczna - literatura obca.

20.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

Zeszyt lekturowy do pracy z Liryką romantyczną - literatura obca (J.W. Goethe, F. Schiller, W. Wordsworth, S.T. Coleridge) +dodatek (poezja angielska i amerykańska)

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie – świetnie sprawdzi się w edukacji domowej, na korepetycjach.  Ale też nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy. W ramach jednego tematu materiał można przeznaczyć na kilka jednostek lekcyjnych. Zeszyt dla rozszerzenia!

Tematy to:

1. Z wizytą w Lake District u Wordswortha i Coleridge'a. (kontekst geograficzny, współczesny, kody qr, wyszukiwanie informacji, praca z tekstem literackim, argumentowanie, praca interdyscyplinarna z anglistą).

2. Co mają ze sobą wspólnego Goethe i Rammstein? (kody qr, konteksty współczesne, porównywanie tekstów, praca z tekstem literackim, tabela – środki językowe).

3. Schiller i europejski hit! (wyszukiwanie informacji, praca z tekstem literackim, kody qr, kontekst historyczny).

4. Schiller po raz drugi! (kod qr, wyszukiwanie informacji, praca z tekstem popularnonaukowym, praca z tekstem literackim, argumentowanie).

+dodatek dla ambitnych: poezja angielska (William Blake, John Keats, siostry Brontë) - i amerykańska (Henry D. Longfellow, Emily Dickinson).

Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - jest zatem praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr), nauka argumentowania.

Zeszyt ZAWIERA odpowiedzi (w sumie 41 stron).

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie