• Zeszyt lekturowy "Konrad Wallenrod" Adam Mickiewicz

20.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

Zeszyt lekturowy do pracy z „Konradem Wallenrodem” Adama Mickiewicza.

Co zawiera zeszyt (pdf do samodzielnego wydrukowania)?

·        stronę tytułową,

·        prosty test znajomości lektury,

·        kilka tematów lekcji do opracowania,

·        temat wypracowania typu maturalnego

·        sugestie dotyczące pytań jawnych na maturze ustnej.

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie – świetnie sprawdzi się w edukacji domowej, na korepetycjach.  Ale też nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy.

Tematy to:

1. "Konrad Wallenrod" - wokół lektury. (kontekst biograficzny, malarski, kody qr, wyszukiwanie informacji, świat przedstawiony, ciekawe cytaty).

2. Czy maski pomagają autorowi i bohaterom? (kontekst historyczny – analiza Przedmowy, praca z cytatami, tabela, wyszukiwanie informacji, argumentowanie).

3. „Szczęścia w domu nie znalazł, bo go nie było w ojczyźnie”... (oś czasu, praca z cytatami, notatka graficzna, interpretacja, argumentowanie).

4. Aldona, czyli cicha woda brzegi rwie. (kontekst malarski, praca z tekstem krytycznoliterackim, rutyna myślenia krytycznego).

5. Czy poezja ocala od zapomnienia? (praca z cytatami, praca z artykułem, wyszukiwanie informacji, argumentowanie, opiniowanie, zaproszenie do dyskusji).

6. "Konrad Wallenrod" jako powieść poetycka. (notatka, kontekst muzyczny, praca z tekstem ikonograficznym, spektakl – kody qr)

Wypracowanie typu maturalnego. (karta argumentu, karta kontekstów).

Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - jest zatem praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr), nauka argumentowania.

Zeszyt ZAWIERA odpowiedzi.

Materiał PDF do samodzielnego wydruku.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie