• Zeszyt lekturowy "Hamlet" William Szekspir

20.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

Zeszyt lekturowy do pracy z “Hamletem” Williama Szekspira (lektura dla rozszerzenia)+ “Hamlet” Sławomira Mrożka. 

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie – świetnie sprawdzi się w edukacji domowej, na korepetycjach.  Ale też nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy. Pojedynczy temat jest przewidziany na kilka jednostek lekcyjnych! 

Tematy to: 

Karta:Zamiast sprawdzianu! :) 

1. "Hamlet", czyli wstyd Tego nie znać! (wyszukiwanie informacji, notatki graficzne, kod qr, praca z tekstami naukowymi, definiowanie, praca z tekstem ikonograficznym, pracatwórcza).  

2. W co ty grasz, Hamlecie? (tabela, argumentowanie, kod qr, praca z tekstem literackim, propozycja pracy pisemnej). 

3. Gdy traktujesz człowieka przedmiotowo... Ta biedna Ofelia... (tabela, oś czasu, praca z tekstem literackim,tekst naukowy,argumentowanie, notatki graficzne, tabela, liczne konteksty) 

4. Motyw teatru w teatrze i theatrum mundi. (praca z tekstem literackim, argumentowanie, mapa myśli + praca z tekstem “Hamlet” Sławomira Mrożka). 

Propozycja wypracowania (karta argumentu, karta kontekstów). 

Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - jest zatem praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr), nauka argumentowania, nauka krytycznego myślenia.  

Zeszyt ZAWIERA odpowiedzi (łącznie 50stron). 

Zobacz: Karty inspiracyjne - "Makbet"

 

Materiał PDF do samodzielnego wydruku.

 

 


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie