• Zeszyt lekturowy - średniowieczna liryka maryjna

20.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

Zeszyt lekturowy do pracy ze średniowieczną liryką maryjną.

Teksty literackie, których dotyczą tematy, to:

Bogurodzica, Lament świętokrzyski, Kazanie na wniebowzięcie błogosławionej Maryi, Ave Maria, Pod Twoją obronę, Stanisław Grochowiak, „Bellini "Pieta"”

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie – świetnie sprawdzi się w edukacji domowej, na korepetycjach.  Ale też nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy. Szczególnie polecamy do pracy z uczniami rozszerzającymi język polski.

Tematy to:

1. Bogurodzica (liczne konteksty malarskie, kody qr, wyszukiwanie informacji, praca z tekstami naukowymi i literackimi, analiza obrazu, uzasadnianie i argumentowanie).  

2. Lament świętokrzyski (liczne konteksty malarskie, kody qr, wyszukiwanie informacji, praca z tekstami naukowymi i literackimi, analiza obrazu, uzasadnianie i argumentowanie).

Materiał jest przygotowany na kilka godzin lekcyjnych.

Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - jest zatem praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr), nauka argumentowania, nauka krytycznego myślenia.

Zeszyt ZAWIERA odpowiedzi.

Materiał PDF do samodzielnego wydruku.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie