• Zeszyt lekturowy - liryka barokowa

30.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

Zeszyt lekturowy do pracy ze liryką barokową (zawiera materiał także dla rozszerzenia). 

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie – świetnie sprawdzi się w edukacji domowej, na korepetycjach.  Ale też nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy. Szczególnie polecamy do pracy z uczniami rozszerzającymi język polski.

Tematy to:

1. Nurty w poezji barokowej. (tabela, pojęciownik, tekst naukowy).  

2. Mikołaj Sęp Szarzyński, czyli o wewnętrznym rozdwojeniu. (praca z tekstem filozoficznym, praca z tekstami literackimi, konteksty muzyczne, wyszukiwanie informacji, notatki graficzne).

3. Daniel Naborowski, czyli o nieubłagalności upływu czasu. (praca z tekstem naukowym, praca z tekstami literackimi, kody qr, notatki graficzne, zadania z wykorzystaniem TIK).

4. Jan Andrzej Morsztyn, czyli poeta światowych rozkoszy. (praca z tekstem naukowym, praca z tekstami literackimi, kody qr – konteksty muzyczne, notatki graficzne).

5. Wacław Potocki, czyli o życiu ziemianina. (praca z artykułem, praca z tekstami literackimi, zadania z wykorzystaniem TIK).

6. x. Józef Baka, czyli stilus furiatus? epigoński mistrz? a może barokowy hip-hopowiec? (praca z tekstem naukowym, kod qr, praca z tekstami literackimi, kontekst współczesnej kultury).

7. "Uparte trwanie baroku" – o współczesnych nawiązaniach. (praca z tekstem naukowym, kod qr, praca z tekstami literackimi, kontekst współczesnej poezji i kultury, zadanie z wykorzystaniem TIK).

Wypracowanie typu maturalnego (temat + karta argumentu).

Karta kontekstów.

Materiał jest przygotowany na kilka godzin lekcyjnych.

Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - jest zatem praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr), nauka argumentowania, nauka krytycznego myślenia.

Zeszyt ZAWIERA odpowiedzi.

Materiał PDF do samodzielnego wydruku.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie