• Zeszyt lekturowy Jacek Dukaj "Katedra"

20.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Zostaw telefon

Zeszyt lekturowy do „Katedry” Jacka Dukaja – nowości na liście lektur dla kl. 4 LO. Nawet nauczyciele nie są pewni, jak pracować z tym tekstem… Brakuje klasycznych interpretacji – na te trzeba będzie jeszcze poczekać, jednak uczyć trzeba już😊

Co zawiera zeszyt (pdf do samodzielnego wydrukowania)? Jak zawsze, stronę tytułową, prosty test znajomości lektury, kilka tematów lekcji do opracowania, temat wypracowania.

Z zeszytem uczeń może pracować zupełnie samodzielnie – świetnie sprawdzi się w edukacji domowej.  Ale też nauczyciel może wybierać zadania i realizować je na lekcji jako karty pracy.

Tematy to:

1. „Estetyka jest najpierwszym językiem religii…” – wokół katedry (kontekst kulturowy – Antonio Gaudi i Sagrada Familia, kody qr, praca z tekstem literackim, symbolika katedry, kontekst filmowy, praca z tekstem krytycznoliterackim).

2. Metafizyka a nauka – jak to pogodzić (budowanie argumentacji, kontekst romantyczny).

3. Światło i mrok (symbolika światła i ciemności, praca z tekstem literackim, praca z tekstem historycznoliterackim).

4. W świecie science fiction (science fiction, neologizm, socjolekt, idiolekt, kontekst literacki).

5. Wypracowanie typu maturalnego (karta argumentu, karta kontekstów).

Sposób opracowania tematów lekcji ma przygotowywać do matury w formule 2023 - jest zatem praca z tekstem literackim (obszerne cytaty), praca z tekstem krytycznoliterackim, zwrócenie uwagi na konteksty różnego typu (ilustracje, kody qr).

 

Zeszyt zawiera odpowiedzi.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie