KUP TUTAJ!

Szukasz kompleksowego materiału do omówienia "Wieży" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego? Świetnie trafiłeś! Z przyjemnością prezentuję zeszyt lekturowy, który nie tylko ułatwi Twoją pracę jako nauczyciela, ale również pozwoli uczniom zgłębić tajniki tego wyjątkowego dzieła literackiego.

O "Wieży"

"Wieża" to opowiadanie napisane przez jednego z najbardziej niebanalnych pisarzy polskich – Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Ta krótka forma literacka skrywa w sobie bogactwo symboli, interesującą kompozycję oraz fascynujące postaci, co czyni ją doskonałym materiałem do analizy na lekcjach literatury.

Zeszyt lekturowy jako wsparcie dla nauczycieli

Zaprojektowany z myślą o pracy zarówno na lekcjach stacjonarnych, jak i zdalnych, nasz zeszyt lekturowy umożliwia elastyczne podejście do nauczania . Nauczyciel może w łatwy sposób przygotować różnorodne formy zajęć, od klasycznych kart pracy po aktywne dyskusje i analizę tekstu.

Tematy lekcji

  1. Grudziński. Pisarz niebanalny.
  2. Budowa i kompozycja opowiadania “Wieża” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
  3. Lebrosso, nauczyciel i żołnierz.
  4. Materia utkana z symboli i cytatów.

Zeszyt został przygotowany tak, aby praca z nim była nie tylko efektywna, ale również inspirująca. Uczniowie mogą tworzyć swoje własne notatki w sposób różnorodny i atrakcyjny graficznie – od tabel i map pamięci po notatki z luką czy notatki graficzne.

Karta argumentu

Dodatkowo, w zeszycie znajdziesz również kartę argumentu, która pomoże uczniom rozwijać umiejętność logicznego argumentowania, co jest niezwykle istotne w kontekście przygotowań do matury w formule 2023.

Karta kontekstów

Aby jeszcze bardziej wzbogacić doświadczenie czytelnicze uczniów, w zeszycie zawarto również kartę kontekstów. Dzięki niej uczniowie poznają różnorodne konteksty biograficzne, ikoniczne, filmowe czy muzyczne związane z "Wieżą".

Ponadto...

Materiał dostępny jest w formie pliku PDF, co pozwala na jego łatwe wydrukowanie i wykorzystanie zarówno na lekcjach, jak i w pracy indywidualnej uczniów.

Zachęcamy do skorzystania z naszego zeszytu lekturowego. Dzięki niemu Twoje lekcje literatury staną się jeszcze bardziej inspirujące i efektywne!

KUP TUTAJ!