KUP TUTAJ!


Szukasz narzędzia, które pozwoli Twoim uczniom zgłębić tajniki literatury polskiej w sposób samodzielny i twórczy? Pozwól mi przedstawić Ci zeszyt lekturowy do pracy z arcydziełem Juliusza Słowackiego - "Lillą Wenedą".

To niezastąpione źródło wiedzy, które umożliwia uczniom pracę zarówno w domu, jak i na lekcjach, w grupach czy na korepetycjach. Dzięki niemu nauczyciel może elastycznie wybierać zadania i dostosowywać je do potrzeb swojej grupy.

Oto kilka tematów, które czekają na odkrycie w zeszycie:

  1. Informacje wstępne o "Lilli Wenedzie": Wprowadzenie do utworu, jego kontekst historyczny i literacki.

  2. Wenedowie i Lechici: Dlaczego naród jest podzielony?: Analiza motywów podziału narodu w kontekście utworu Słowackiego.

  3. Mityczne początki narodu polskiego: Zagłębienie się w mitologię i jej wpływ na kształtowanie tożsamości narodowej.

  4. W gąszczu symboli i nawiązań: Odkrywanie symboliki i aluzji obecnych w tekście, ich znaczenie i interpretacja.

Zeszyt zawiera również arkusz tekstu argumentacyjnego dla poziomu rozszerzonego, który przygotowuje uczniów do egzaminu maturalnego w formule 2023.

Zeszyt jest dostosowany do różnorodnych stylów uczenia się - uczniowie mogą tworzyć swoje notatki w sposób graficzny, korzystając z tabel, map pamięciowych czy notatek graficznych.

Co więcej, zeszyt zawiera odpowiedzi, co ułatwia sprawdzanie postępów i samoocenę.

Bogactwo materiału, elastyczność w użyciu oraz możliwość pracy w różnych formach sprawiają, że staje się on niezbędnym narzędziem w rękach każdego nauczyciela.

Jeśli jesteś zainteresowany, materiał jest dostępny w formie PDF do samodzielnego wydruku, zawierający aż 44 strony inspiracji i wiedzy.

Zeszyt lekturowy do pracy z "Lillą Wenedą” Juliusza Słowackiego - klucz do sukcesu Twoich uczniów w poznawaniu polskiej literatury!

KUP TUTAJ!