W ostatnich tygodniach stworzyłyśmy kilkanaście nowych materiałów - testów historycznoliterackich. Takich propozycji nie znajdziecie w całym Internecie. Zawierają one bowiem po 30 autorskich zadań typu maturalnego. W sumie to już ponad 365 zadań - po jednym na każdy dzień roku:)



Są wśród nich:
1) Testy do lektur maturalnych - sprawdzamy tutaj wiedzę ucznia i uczennicy na temat lektur z PP, ale także umiejętności interpretacyjno-analityczne czy umiejętność argumentowania i uzasadniania. To wszystko na materiale literackim, a więc test pozwala pośrednio przyswoić także samą lekturę - ugruntować znajomość najważniejszych (ale nie tylko) cytatów, przyswoić styl danego pisarza.

Do tej pory stworzyłyśmy testy do następujących lektur:
Antygona
Odprawa posłów greckich
Makbet
Skąpiec
Dziady, cz. III
Kordian
Lalka
Potop
Zbrodnia i kara
Wesele
Przedwiośnie
Dżuma


2) Testy do epoki są oparte w dużej mierze na materiale spoza podstawy (choć kilka pytań do lektur z PP tutaj również znajdziecie), dzięki czemu uczymy rozwiązywać pytania typu maturalnego, ale jednocześnie poszerzamy wiedzę ucznia o teksty spoza PP. To okazja, aby sprawdzić rozumienie przez ucznia podstawowych pojęć, motywów i zagadnień związanych z epoką. Doskonały jako materiał do podsumowania wiedzy o epoce (np. w formie stacji zadaniowych) lub przeprowadzenia testu po omówieniu dzieł z epoki.


Sprawdź nasze testy do następujących epok:
średniowiecze
renesans
barok
pozytywizm
dwudziestolecie międzywojenne


Pracujemy oczywiście nad kolejnymi epokami i lekturami:)

Póki co zachęcamy Was do zapoznania się z tym, co już znajduje się na stronie sklepu Domload.