KUP TUTAJ!

Czy pamiętasz największa literacką zmorę na studiach polonistycznych? Czy w Twoim przypadku tez był to Pasek??? zastanawiałeś się kiedyś, jak skutecznie pracować z "Pamiętnikami" Paska, żeby się nie zaziewać na lekcjach na AMEN? Mamy dla Ciebie narzędzie – Zeszyt Lekturowy przygotowany specjalnie do pracy z tą lekturą!

1. Szlachcic polski, sarmata typowy. Zanurz się w świat polskiego szlachcica – sarmaty, który stanowi centralny punkt "Pamiętników" Paska. Zeszyt oferuje przemyślane zadania, które pomogą Ci zrozumieć specyfikę tego społecznego stanu. Możesz pracować nad nimi samodzielnie w domu lub w ramach korepetycji. Nauczyciel może również wykorzystać karty pracy jako cenne narzędzie podczas lekcji.

2. Pasek żołnierzem. Przenieś się w czasie i przestrzeni, zgłębiając rolę Paska jako żołnierza. Zeszyt dostarcza ciekawych zagadnień, które pomogą Ci spojrzeć na tę część życia autora "Pamiętników" z nowej perspektywy. Ćwiczenia mogą posłużyć jako świetne uzupełnienie lekcji historii.

3. Pasek ziemianinem. Odkryj, jak życie Paska zmienia się, gdy staje się ziemianinem. Karty pracy pozwolą Ci zgłębić rozwój postaci i zrozumieć, jakie wyzwania stawiała przed nim nowa rola. To doskonały sposób na analizę charakteru literackiego bohatera.

Zadanie na czasie (kontekst filmowy, mockument). Zeszyt zawiera interesujące zadanie związane z kontekstem filmowym - serialem na Netflixie "1670", które sprawi, że lektura "Pamiętników" stanie się jeszcze bardziej fascynująca. Przenieś się do świata mockumentu i zobacz, jakie ciekawe spostrzeżenia wyniosłeś z tego doświadczenia.

Wypracowanie typu maturalnego (karta argumentu, karta kontekstów). Pracuj nad umiejętnościami potrzebnymi do napisania wypracowania maturalnego. Karty argumentu i kontekstów pomogą Ci solidnie przygotować uczniów do egzaminu, a różnorodność tematów pozwoli rozwijać zdolności argumentacyjne.

Sposób opracowania tematów lekcji. Zeszyt został stworzony z myślą o przygotowaniu do matury w formule 2023. Znajdziesz w nim obszerne cytaty, wskazówki dotyczące analizy biograficznej, ikonicznej, filmowej, muzycznej. Bogactwo kodyfikujących odniesień do tekstów naukowych sprawi, że Twoja praca stanie się kompleksowa i głęboka.

Kreatywne opracowanie graficzne. Zeszyt nie tylko uczy analizy tekstu, ale także zachęca do kreatywnego myślenia. Różnorodność form graficznych, takich jak tabele, mapy pamięci, osie czasu czy notatki z luką, sprawi, że nauka stanie się fascynującym procesem.

Odpowiedzi zawarte w zeszycie. Nie musisz się martwić, czy dobrze zrozumiałeś temat. Zeszyt zawiera kompleksowe odpowiedzi, które pomogą Ci zweryfikować swoje rozumienie materiału.

Zeszyt Lekturowy do Matury 2023 to nie tylko narzędzie do pracy – to prawdziwa przygoda odkrywania świata "Pamiętników" Jana Chryzostoma Paska. Gotowy materiał PDF do samodzielnego wydruku czeka na Ciebie – zacznij już teraz swoją literacką podróż!

KUP TUTAJ!