Drodzy Nauczyciele,Wielkie wydarzenie już tuż za rogiem – egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Dlatego chciałbym Was serdecznie zachęcić do zorganizowania ostatnich sesji powtórkowych przed tym wydarzeniem.


Dlaczego warto? Po pierwsze, dodatkowa powtórka pozwoli naszym uczniom jeszcze raz przejrzeć kluczowe zagadnienia. To świetna okazja, aby uzupełnić ewentualne luki w wiedzy i zwiększyć ich pewność siebie przed egzaminem.

Nie zapominajmy również o aspekcie psychicznym. Egzamin to nie tylko sprawdzian wiedzy, ale także próba radzenia sobie ze stresem i presją. Dodatkowe spotkanie może pomóc naszym uczniom zminimalizować stres poprzez przypomnienie sobie materiału i uzyskanie wsparcia ze strony nauczyciela.

Wreszcie, nie zapominajmy o satysfakcji z nauki. Udowodnijmy naszym uczniom, że warto się starać i że jesteśmy tu, aby ich wesprzeć w każdym kroku. Dajmy im możliwość osiągnięcia najlepszych wyników, poprzez solidne przygotowanie i wsparcie na ostatniej prostej.


My również Wam - drodzy Nauczcyiele i Nauczycielki - staramy sie pomóc!
Prezentujemy gratisowy materiał zawierający pojęcia z poetyki (rodzaje i gatunki literackie, cechy poszczególnych rodzajów literakcich oraz spis lektur) oraz worki, do których należy "wrzucić" pojęcia!


  • Rozetnij pojęcia, tytuły dzieł...
  • Umieść kartki z workami na tablicy.
  • Kolejni uczniowie podchodzą do tablicy i mocują (masa mocująca) wylosowaną karteczkę do odpowiedniego worka.

Materiały można zalaminować, aby posłużyły dłużej.
Pobierz TUTAJ!