KUP TUTAJ!
Drodzy Nauczyciele!

Z radością prezentujemy Wam naszą najnowszą propozycję edukacyjną, która z pewnością ożywi lekcje literatury polskiej i sprawi, że lektura "Balladyny" Juliusza Słowackiego stanie się dla Waszych uczniów niezapomnianym doświadczeniem. Książeczka aktywnościowa, pełna kreatywnych i interaktywnych materiałów, została stworzona z myślą o Was - nauczycielach, którzy pragną wzbogacić swoje zajęcia i zainspirować uczniów do głębszego zrozumienia tej wyjątkowej lektury.

Co znajdziecie w zestawie?

  1. Karty inspiracyjne z cytatami charakteryzującymi bohatera (44 sztuki): Każda karta to mała perła literacka, która pozwoli uczniom lepiej zrozumieć psychologię postaci. Inspirujące cytaty ułatwią dyskusję i rozwijanie analizy literackiej.

  2. Karty fabularne (28 sztuk): Wspaniałe narzędzie do rozwijania umiejętności komunikacji uczniów. Karty fabularne pobudzą kreatywność, umożliwiając im rozwijanie wątków i interpretowanie wydarzeń.

  3. Karty pracy - bohaterowie - charakterystyka (6 sztuk): Pomocne narzędzie do pogłębiania analizy postaci, z którymi uczniowie wejdą w świat psychologii bohaterów "Balladyny".

  4. Konteksty literackie.

  5. Karta planu wydarzeń (oś czasu): Wizualizacja przebiegu wydarzeń ułatwi zrozumienie struktury utworu, co z pewnością przyczyni się do lepszej analizy fabuły.

  6. Karta pracy - krzywdy wyrządzone przez Balladynę: Pomoże to uczniom zwrócić uwagę na moralne aspekty postaci i skłoni do refleksji nad ich zachowaniami.

  7. Propozycja ćwiczenia redakcyjnego: Rozwijajcie umiejętności językowe uczniów, korzystając z ciekawych zadań redakcyjnych inspirowanych "Balladyną".

  8. Karta pracy z ikonkami: ikony pomogą w organizacji myśli i analizie treści.

  9. Lekturowe patyczki - uniwersalne: Zabawa w edukacji! Patyczki to świetne narzędzie do twórczego przekazywania informacji.

Ta unikalna książeczka aktywnościowa to nie tylko zestaw materiałów, ale przede wszystkim klucz do ożywienia lekcji. Dzięki niej "Balladyna" stanie się lekturą, którą uczniowie zapamiętają. Sprawdźcie sami i pozwólcie, aby literatura polska ożyła w waszych salach lekcyjnych!
KUP TUTAJ!